Anders Zorn

(Ruotsi, 1860-1920)
Anders Zorn
(Ruotsi, 1860-1920)

BOK, "Ord och Bild, Illustrerad Månadsskrift Nittonde Årgången 1910" Wahlström&Widstrand, Stockholm, 1910.

Linneband med förgylld text och präglad dekor i fornnordisk stil. Innehållande etsningen "Sommar" av Anders Zorn, sign o dat 1910 i plåten. Bildstrl 17,5 x 12.

Ej fullständigt genomgången. Bandet med slitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK