BESTICKUPPSÄTTNING, 62 delar, silver, modell Rosenholm, GAB, Stockholm, 1940-tal. Tot vikt ca 2367 g.

Matgafflar, 6 st, matknivar, 6 st, matskedar 6 st. Förrättsgafflar, 6 st, förrättsknivar, 6 st, förrättsskedar, 6 st. Tårtgafflar 6 st. Kaffeskedar 12 st, påläggsgafflar, 4 st. Smörknivar, 2 st, marmeladsked samt såslev. Samtliga knivar med knivblad av rostfritt stål.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
6 000 SEK