KANNA samt URNA, flintgods resp fajans, rokokostil, Gustafsberg resp Gabriel. 1890-tal resp 1940-tal.

"Victoria" Gustafsberg, grön och förgylld dekor, urna med blå dekor. H 29-37.

Kanna med nagg. Urna med glasyrkrackelyrer.

Lähtöhinta
600 SEK