RAM SAMT SKÅL, silver, Ryssland, 1800-talets slut. Tot vikt ca 140 g.

Ram med filigranarbete, detaljer av emalj och pärlemor. Otydlig stadsstämpel, dat 1893. H 11. Skål med innefattat mynt av koppar, daterat 1773. Brätte med bladdekor. Diam 11.

Slitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK