SPELBORD, empirestil, omkr 1900.

Mahognyfanerat. Rak form, förgyllda metallbeslag. Uppfällbar skiva, bakre delen utdragbar. L 89, b 44, h 78.

Slitage, repor, smärre skador. Smärre dekordelar/lister saknas. Omarbetat.

Lähtöhinta
2 000 SEK