BORDSSPEGEL, silver, Oporto / Gondomar, Portugal, 1886-1938.

Oval form, dekor av rocailler, bladverk och girlander. Fötter i form av voluter. Spegelglaset med fasad kant. Bakstycke av trä. H 35,5.

Slitage. Spegelglaset med nagg.

Lähtöhinta
7 000 SEK