SPEGEL, fornnordisk stil, Norge omkring sekelskiftet 1900.

Rikt skuren fornnordisk dekor av drakslingor och drakhuvuden. Fasettslipat glas. B 146, h 226.

Slitage, repor, anlupet glas. Senare ben.

Lähtöhinta
6 000 SEK