SPEGEL, gustaviansk stil, troligen August Bergin & Co, Stockholm, sekelskiftet 1900.

Bronserad. Rakform, skuren trädekor med bl a pärlstav. Genombrutet krön med bladformationer och medaljong. H ca 125.

Ej ursprungligt bakstycke. Slitage. Anlöpningar. Bronsering med skador samt slitage. Repor.

Lähtöhinta
6 000 SEK