FÅTÖLJ, Dahléns Dalum, 1960/70-tal.

Stomme i kromad metall och trä. Trissor på frambenen. Klädsel i svart skinn. Höj- och sänkbar rygg, två lägen. Etikettmärkt Dahléns Dalum Fåtöljindustri AB.

Bruksslitage. Märken och repor. Slitage på klädseln.

Lähtöhinta
2 000 SEK