SVEPASK, allmoge, bär dat 1856.

Oval form med lock. Målad blomsterdekor. På lockets insidan skrivet " Kånkask från Änga, Bjuråker, Hälsingland". L 32, B 22. H 19.

Bruksslitage.Smärre märken och repor.

Lähtöhinta
1 500 SEK