TOALETTBORD, Karl Johan, HC Hammarstrand, Lidköping, 1800-talets första hälft.

Mahognyfanér. Rektangulär skiva med lådor i sargen samt ovan, centralt ben på fyrdelad fot. L 97, b 57, h 91.

Slitage, repor, sprickor, fanerskador, kopp saknas.

Lähtöhinta
2 000 SEK