DOSOR, 4 st, silver, bla Johannes Lagerdahl, Eksjö (1797-1804), 1700/1800-tal. Vikt ca 288 g.

Cylinriska med slat dekor. Otto Wilhelm Kjellberg, västerås, 1843, Nils Hellberg, Norrtälje 1807, Hans Olof Hellbom, Stockholm 1828. Samtliga med inskriptioner. Diam ca 6, h 3-5.

Slitage, bucklor.

Lähtöhinta
1 500 SEK