297254

FLASKOR, 2 st, glas, sign Nanny Still Riihimäen lasi Oy och Timo Sarpaneva, Finland, 1900-talets slut.

Lilatonade. Flaska av Sarpaneva i mörkare nyans, cylindrisk med indraget liv, pip. Numrerad -2500. Flaska av cylindrisk form, pip. H 33-13.

Smärre slitage.

Lähtöhinta
2 500 SEK