MOCCAKOPPAR, 12 st, porslin, Arabia, "Zaida", "Hillevi", "Milla", "Leila", "Asta" resp "Eira", 1900-talets senare hälft.

Moccakoppar, h 5,5 med fat, diam 11. Sex olika motiv även märkta "sommit komp."

Bruksslitage, nagg samt färgbortfall.

Lähtöhinta
1 500 SEK