MATTA, rölakan, "Lister", Erik Lundberg, Vävargården Eringsboda. 1900-talets andra hälft. Ca 200x140.

Geometriskt formad medaljong i röd, blå, gul och grönmelerade nyanser. Vit melerad botten. Blå melerad bård. Signerad och brickmärkt.

Obetydligt bruksslitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK