TALLRIKAR, ett par, porslin, Qianlong, Kina 1700-tal.

Runda med rikt målad dekor i polykroma färger och guld av landskap samt bård med monogram. Diam 22,5.

Slitage, påmålningar som troligen döljer sprickor.

Lähtöhinta
1 500 SEK