SPEGELLAMPETT, 1700-1800-tal.

SPEGELLAMPETT, 1700-1800-tal.

Skuret rosettkrön. Spegelram i kvadratisk form. Ljushållare med två armar. Skuret avslut för ljushållaren. Kvicksilverglas. L 46, H 60,5.

Slitage. Märken och repor. Spegelglaset något anlupet. äldre krön och skuret avslut för ljushållaren. Spegelramen senare.

Lähtöhinta
2 500 SEK