SKÅP, Otto Schultz, Boet, 1900-talets första hälft.

Fanérat i alm, jakaranda samt ek. Intarsiadekor, ett par skåpsdörrar med bakomliggande låd- samt hyllinredning. L 91, b 33, h 77. Nyckel finns.

Bruksslitage, fläckar samt repor. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
4 000 SEK