CHIFFONJÉ, empire, tidigt 1800-tal.

Konisk. Fanerad med mahogny. 3 lådor undertill. Skrivinrikt bakom klaff. Beslag av listverk. L 109. B 57. H 145. Nyckel finns.

Fanerskador. Repor. Slagmärken. 1 senare list. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
12 000 SEK