PARTI PORSLIN, 9 delar, Kina, 1700/1800-tal.

Två tallrikar, tre koppar, en skål, samt tre underfat med diverse dekor. En tallrik, Samson, medföljer. H 4-5,5, diam 11-23 cm.

Slitage, sprickor, nagg, lagningar.

Lähtöhinta
1 500 SEK