BÅGE OCH PILAR, 6 delar, troligen Chokwe, Kongo, Afrika, 1900-talets andra hälft.

Båge i trä samt växtfiber med metalldekor. L 147. Pilar med olikformade spetsar. Trä, järn, växtfiber samt fjädrar. L 75-85.

Slitage, torrsprickor, rost.

Lähtöhinta
2 000 SEK