299767

VAS, glas, jugend, Vallerysthal & Portieux, Tyskland ca 1900.

Överfång med etsad dekor av grenverk med vindruvor och blad i blankt grönt mot ofärgad fond, delvis förgylld. Signerad i botten Vallerysthal. Höjd 29 cm.

Glasmista på foten, repor, slitage på förgyllning.

Lähtöhinta
3 000 SEK