PARTI STENGODS, 3 delar, "Argenta" Wilhelm Kåge, Gustavsberg.

Kvadratiskt fat, rund skål samt vas. Fatets dekor med motiv av figur ridandes fantasidjur, skål och vas med motiv av blomster. Fat 29 x 29, skål diam 15, vas H 11.

Skål m nagg och krackelyr, smärre slitage på vas och fat.

Lähtöhinta
2 500 SEK