TALLRIKAR, 2 st, kompaniporslin. Kina, Qing dynastin, Qianlong (1736-95).

Djup resp flat tallrik. Dekor i famille rosefärger av påfågel i blommande trädgård respektive fåglar i blommande trädgård. Diam ca 22,5.

Nagg. Slitage.

Lähtöhinta
3 000 SEK