BORDSLAMPA, koppar, s k strindbergslampa, 1900-talets första hälft.

Dekor av stiliserat bladverk. Grön glaskupa. Total H ca 45.

Något skev. Slitage. Glaskupan med smärre kantnagg. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
1 000 SEK