SPEGELLAMPETTER, ett par, gusatviansk stil, 1800-tal.

Ovala med rosett krön. Nedredel med stiliserad balddekor. Pälstavsdekor. Ljusarm för två ljus. H ca 73.

Omarbetade samt kompletterade. Repor. Maskstunget. Lös ljuspipa. Anlupet glas.

Lähtöhinta
10 000 SEK