KAFFEKANNA, silver, Frankrike, 1700-talets andra hälft. Vikt 450 g.

Päronformad kanna på tre svängda fötter. Snedställt svarvat trähandtag. H 19.

Slitage. Lock samt lockknopp något löst. Skada på handtag. Bär monogram på undersida.

Lähtöhinta
3 000 SEK