SEKRETÄR, gustaviansk stil, Svenska möbelfabriken, 1900-talets första hälft.

Rak form. Avfasade hörn, mittparti med blomstergilanger i intarsia. Skiva av kolmårdsmarmorL 96, b 41, h 119. Nyckel finns.

Slitage, repor, rispor. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
3 000 SEK