SKÅL MED LOCK, porslin, Kina, 1800-/1900-tal.

Polykrom dekor av drakar och påfåglar. Märke med fladdermus. Diam 17.

Några repor. Smärre glasyrdefekter.

Lähtöhinta
1 000 SEK