BOKVERK, 12 vol, "Sveriges kyrkor, konsthistoriskt inventarium, Stockholms kyrkor" av Sigurd Curman mfl, 1924-27.

S. Nikolai kyrka, Riddarholmskyrkan, Kungsholms kyrka, Hedvig Eleonora kyrka, Johannes kyrka, Jacobs kyrka, Klara kyrka, Adolf Fredriks kyrka. Pappersband. Häfte medföljer: "Stockholms kyrkor, planritningar, historiska uppgifter..." av Wilhelm dahlgren, 1941.

Slitage, smärre bandskador, ej genomgångna.

Lähtöhinta
1 500 SEK