HALLMÖBEL, jugend, tidigt 1900-tal.

Detaljer av mässing. Med hatthylla, krokar, spegel, låda och paraplyställ. Skuren dekor. Spegel med fasettslipat glas. Droppskål av grönmålad metall. L 111. B 29. H 213.

Slitage. Repor. Slagmärken. Maskstungen. Spegel med fläckar.

Lähtöhinta
3 000 SEK