MATSALSGRUPP, 7 delar, möjl Carl Malmsten, Svenska möbelfabriken, 1900-talets andra hälft.

5+1(en snarlik) stolar samt bord. Stolar med rundade ben och genombruten rygg. Bord med parställda kopplade ben. L 140, B 75, H 75. Extra skiva B 45. Stämpelmärkta.

Repor. Nötmärken. Slitage. Skiva med fläckar.

Lähtöhinta
3 000 SEK