LJUSKRONA, Hans Bergström, Ateljé Lyktan, Helsingborg 1940-tal. H 63.

Mässing, 12 svängda ljusarmar, avslutande blomform, ljusa original tygskärmar medföljer. Diam 66.

Ej funktionstestad. Bruksslitage. Mindre anlöpningar.

Lähtöhinta
3 000 SEK