304501

RING, vitguld 18k, smaragd, briljanter, trol Hovjuvelerare G A Dahlgren AB, Malmö. 1900-talets första hälft.Vikt ca 4g.

Smaragdslipad smaragd, 6 mindre briljantslipade diamanter. Stl 18/57.

Slitage. Smaragden med smärre skador. Smuts.

Lähtöhinta
3 000 SEK