MATSERVIS, 51 del, porslin, Karlskrona, 1930-/1940-tal.

Dekor av svart bladverk. Omfattande 6 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 11 entrétallrikar, 12 assietter, tillbringare, såsskål, 4 skålar samt 4 serveringsfat. Mattallrikarnas Diam 25.

Bruksslitage. Några missfärgningar.

Lähtöhinta
1 000 SEK