SEKRETÄR, allmoge, 1800-tal.

SEKRETÄR, allmoge, 1800-tal.

Bemålad med växtdekor. Skrivklaff med bakomliggande inredning i form av hyllor samt lådor. Två lådor i front, en med skiljevägg. L 82, B 37, H 100. Nyckel finns.

Senare skiljevägg. Slitage. Färgbortfall. Sprickor. Märken. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
2 500 SEK