KISTA, allmoge, Hälsingland bär dat 1796.

Trä samt beslag i järn. Lock bemålad med text "J.K.L.D Ao 1796" samt blommor. L 96, B 57, H 49.

Sprickor. Skador. Färg med kraftig slitage. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
2 500 SEK