305178

RINGAR, 2st, 14k guld, en med 3 briljantslipade diamanter tot ca 0,16ct. 1900-1940-tal. Tot vikt 3,4g.

En ring med två rubiner och pärla, en med tre diamanter och 2 briljantslipde smaragder. St 17/54 resp 16,25/51.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK