Ring, 14k guld med blå sten, st 18,25/57. Hänge, runt, turkoser, pärla, små rosenstenar o krönande bandrosett, h 3,5. Runt hänge med karneol camé, krans av rosenstenar och pärlor, diam 1,5.
Skador. Slitage. Nagg.