PELARBORD, gjutjärn, 1800-talets slut.

Rund skiva med schackbräde. Tredelad pelarfot med dekor av fåglar. Diam 40, H 79.

Skivans kant med skada. Slitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK