DRÄKTSMYCKEN, 5 delar, silver, delvis förgyllt, Petter Wigren, Malmö o AGM, Stockholm, 1876/79. Tot vikt 74g.

Filigran och knoppdekor. 2 nålar l 14, ett par manschettknappar diam 2,5, 2 broscher h 8,5 diam 2,5.

Bruksslitage. En del ej förgylld

Lähtöhinta
1 500 SEK