FIGURINER, 4 st, porslin, Goebel, Tyskland, troligen 1930-50-tal.

Polykromt bemålade, två flickor resp två pojkar. H 9-11. Efter original av Arthur Moeller resp Reinhold Unger.

Slitage, nagg varav några stora, en flicka med lagat huvud.

Lähtöhinta
2 000 SEK