KAFFESERVIS, 4 delar, silver, K Andersson samt C G Hallberg, Stockholm, 1918. Tot vikt 970 g.

Svängda handtag, kulfötter, vågband, pärlstav samt hamrad dekor. Kaffekannas h 19, sockerskålens diam 9, gräddkannas h 7. Samtliga från C G Hallberg. Skål, K Andersson, diam 17.

Slitage, bucklor samt gravyr, kaffekanna saknar benringar samt handtag är trasigt vid fäste.

Lähtöhinta
7 000 SEK