SUPSKÅL, silver, Spanien. Vikt 72,9g.

Infällt mynt "Carolus IIII dei gratia 1799". Rund, godronnerad, konturerad kant, hänkel, hamrad dekor. Diam 8. Spansk stämpel.

Slitage. Bucklor.

Lähtöhinta
1 500 SEK