PARTI STENGODS, 4 delar, chamotte, Gunnar Nylund, Rörstrand, stämpelsign.

Tre vaser, ett skrivställ. Turkos, grön och lejongul glasyr. Vasernas h 15-19.

Obetydlig krackelyr.

Lähtöhinta
1 800 SEK