SALONGSGRUPP, 5 delar, Louis XVI-stil, trol. sydeuropa och omkring sekelskiftet 1800/1900.

Fyra karmstolar samt soffa. Skuren dekor, krön i form av rosor. Svarvade samt kannelerade ben, förgylld. Klädda i textil med motiv av antikiserande kärlekspar i mörkblått och beige. Soffans längd ca 170.

Slitage. Smärre avslag, sprickor, mindre lagningar.

Lähtöhinta
10 000 SEK