VÄSKA, semiantik kelim, kurdisk. Ca 144 x 127.

Två rader av polykromt krokkantat diamantmönster omgivet av många tunna olikfärgade bårder längs båda sidorna.

Slitage, något smutsig, fläckar, skador och hål.

Lähtöhinta
3 000 SEK