FAT, "Torro", fajans, Aune Laukkonen och Carl-Harry Stålhane, Rörstrant, 1900-talets mitt.

Polykrom dekor av geometriska former. L 62, b 18.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK