BESTICKUPPSÄTTNING, silver, ca 129 delar, GAB, Stockholm, 1945. Totalvikt ca 4273 g.

I modell "Vasa". 12 kaffeskedar, 12 dessertskedar, 11 moccaskedar, 12 matskedar, 12 matknivar, 12 bordsskedar, 12 smörgåsgafflar, 12 matgafflar, 12 dessertgafflar, köttgaffel, uppläggningssked, 4 smörknivar (4 medföljande i nysilver). 12 medföljande knivar i nysilver.

Slitage, repor.

Lähtöhinta
5 000 SEK