Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

GLASSERVIS, för 12 pers / 72 delar. Kosta. "Lagerberg", Design Elis Bergh. 1930-tal.

Bestående av rödvinsglas, vitvinsglas (12 + 12 gröna), starkvinsglas, selterglas samt snapsglas. Rödvinsglas H 17. Ett par glas etikettmärkta Kosta, Sweden Bergh-Kristall.

Bär gravyr: E. 10 snapsglas, 3 vinglas samt 2 selterglas med små nagg, ett snapsglas med spricka.

Lähtöhinta
7 000 SEK